Dijital Diş Hekimliği - Estetik Dental Group

Dijital diş hekimliği; iki veya üç boyutlu olarak yüksek kalitede görüntü almamızı sağlayan görüntüleme yöntemleri ile tanı ve tedavi planlamasında hekime kolaylık sağlayan diğer tüm çözümleri kapsayan teknolojik cihazların kullanılmasıdır.

Dijital diş hekimliğinde radyografiler uzun yıllardır teşhis aşamasında hekimlerin sıkça kullandıkları vazgeçilemeyen araçlar olmuşlardır.

Dijital Panoramik Radyografi

Dişlerde ve dişlerin çevresindeki dokularda meydana gelen değişikliklerin saptanmasında radyografiler büyük önem arz etmektedir. Panoramik radyografi ile tüm dişler (sürmüş veya gömülü) ve bu dişlerin çevresindeki sert dokular tek bir filmde görüntülenebilmektedir. Çene kemiğinde bulunan kist veya tümör gibi oluşumların tespit edilmesinde, kemik kayıplarının ve kayıp miktarlarının saptanmasında, ağız içi muayenede görülmesi zor olan çürük veya kırık gibi oluşumların tespitinde, diş köklerinde oluşmuş lezyonların görüntülenmesinde  panoramik radyografilerden faydalanılmaktadır.

Tüm dental işlemlerden önce ve kontrol amacıyla yapılan işlem sonrasında hastalardan radyografi alınmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte radyografilerin dijital olarak çekilmesi alınan radyasyonu azalttığı gibi görüntü kalitesini de yükseltmiştir. Bu da hastaya doğru teşhis konulmasını ve doğru tedavi uygulanmasını mümkün kılmaktadır.

DİJİTAL PANORAMİK RADYOGRAFİLERİN FAYDALARI

Özel çekim modu sayesinde normale göre daha geniş çenelere sahip olan hastalardan dahi görüntü alınabilmesini mümkün kılmaktadır. Bir diğer özel modu sayesinde çocuklardan da çekim yapılabilmektedir.

Ayarlanmış ölçeği sayesinde özellikle implant uygulamalarında hekime kolaylık sağlar.

Gömülü dişleri ve lezyonları görebilmemizi sağlayan orthagonal film özelliği vardır.

Tüm dişler ve çevre yapılar 2 boyutlu olarak tek bir radyografi üzerinde görülebilir.

Ağız içinde gözle görülemeyen oluşumların saptanmasını sağlar.

Bu radyografiler sayesinde birçok hastalığın erken tanısı mümkün olmaktadır.

Kısa zamanda radyografi çekilebildiği için zamandan tasarruf sağlanır.

Bu radyografiler DR sistemine sahiptir. Bu sistem hekime istediği şekilde görüntüyü büyütme veya küçültme imkanı verir.

Görüntünün CD’ye aktarımı yapılabilmektedir, ayrıca e-mail yoluyla görüntü aktarımı da mümkündür.

Hakkımızda

2021 yılında açılan Estetik Dental Group Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz 170 m2’lik bir alana yerleşmiştir, idari alt kat ile birlikte toplamda iki katlıdır ve içerisinde üç adet tedavi odası bulunmaktadır.

Polikliniğimiz multidisipliner çalışma anlayışını benimsemiş, kendini sürekli geliştiren, vizyon sahibi, teknolojiyi takip eden, nitelikli bir uzman kadrosuna sahiptir.

Sosyal Medya

Sosyal Medya’da Estetik Dental Group sayfamızı ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Güncel gelişmeler için hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Copyright 2021 Estetik Dental Group.

Copyright 2021 Estetik Dental Group – Tüm Hakları Saklıdır.

Estetik Dental Group Web Sitesi, içeriği ve uygulamaları, sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır.

Whatapp
Hemen Ara