20 Yaş Dişleri - Estetik Dental Group

Kişinin 20’li yaşlarında süren ve bu nedenle de 20 yaş dişleri olarak adlandırılan bu dişler, ağzın en arkasında, hem üst hem de alt çenede bulunan dişlerdir. 20’lik dişler günümüzde çoğu kişide farklı problemler yaratabilmekte ve bu sebeple de çekilmeleri gerekebilmektedir.

20 yaş dişleri herhangi bir sorun teşkil etmiyorsa çekilmelerine gerek duyulmaz. Yine de sürekli kontrol altında tutulmaları, ileride doğabilecek sorunları ortadan kaldırmaktadır. Doğru diş fırçalama işlemi yapılmadığında ulaşmanın zor olması sebebiyle 20 yaş dişleri çok kolay ve çabuk çürüyebilmektedirler.

Günümüzde çene darlığı gibi sebeplerden dolayı bazen 20 yaş dişleri tam olarak süremezler veya sürdüklerinde kendilerine yeterli yeri bulamadıkları için diğer dişleri sıkıştırarak çapraşıklığa sebebiyet verebilirler. Yine süremeyen ve üzerinde bir miktar dişeti kalan 20 yaş dişlerinde yemek artıklarının birikmesi o bölgede iltihaba ve apselere neden olmaktadır. Tüm bu sebeplerden ötürü 20 yaş dişleri gerekli görülürse cerrahi olarak çekilmelidir.

Hakkımızda

2021 yılında açılan Estetik Dental Group Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimiz 170 m2’lik bir alana yerleşmiştir, idari alt kat ile birlikte toplamda iki katlıdır ve içerisinde üç adet tedavi odası bulunmaktadır.

Polikliniğimiz multidisipliner çalışma anlayışını benimsemiş, kendini sürekli geliştiren, vizyon sahibi, teknolojiyi takip eden, nitelikli bir uzman kadrosuna sahiptir.

Sosyal Medya

Sosyal Medya’da Estetik Dental Group sayfamızı ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Güncel gelişmeler için hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Copyright 2021 Estetik Dental Group.

Copyright 2021 Estetik Dental Group – Tüm Hakları Saklıdır.

Estetik Dental Group Web Sitesi, içeriği ve uygulamaları, sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır.

Whatapp
Hemen Ara